صفحه اصلی پذیرش آنلاین آزمایشگاه ها گالری فرم استخدام نظرسنجی اخبار تالار گفتگو تماس با ما درباره ما
امروز : جمعه ، 2 مهر 1400        ساعت :
ورود به سیستم جوابدهی آنلاین
 نام کاربری :
رمز ورود :


جستجوی آزمایشاتخبـــرهای جدید
تازه های پزشکی

جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از تماس دست با صورت خود خودداری کنید.

مرتبا دست های خود را با آب و صابون بشورید .

در صورت در دسترس نبودن آب و صابون با ضد عفونی کننده های الکلی دست خود را ضد عفونی کنید.

 

آمادگی برای انجام آزمایش:

با انجام آزمایش‌های مختلف از جمله آزمایش خون، پزشکان اطلاعات منحصربه فرد و دقیقی از وضعیت سلامت افراد به دست می‌آورند و با استناد به معیار‌های استاندارد اندازه گیری هر فاکتور در خون می‌توانند بیماری‌ها را شناسایی و به افراد کمک کنند.

آزمایش خون معمولاً برای ارزیابی عملکرد برخی از ارگان‌های بدن از جمله کبد، کلیه ها، تشخیص بیماری ها، بررسی دارو‌های مصرفی، بررسی مسمومیت ها، شناسایی وجود لخته خونی انجام می‌شود.

گاهی اوقات درمواقع اورژانسی یا بروز سانحه و بیماری ناگهانی فرد آمادگی کامل برای انجام آزمایش ندارد، در این مواقع فرد باید آرامش خود را حفظ کند تا بهترین نتیجه به دست آید.
 

بیشتر آزمایش‌های خون نیاز به رعایت برخی موارد چندین ساعت پیش از انجام آزمایش دارند. از جمله ناشتا بودن به مدت ۸ الی ۱۲ ساعت پیش از انجام آزمایش قند خون، دربرخی موارد نیاز به حضور ۵ ساعته بیمار در آزمایشگاه در زمان انجام آزمایش قند خون است تا قند خون او هر ۳۰ الی ۶۰ دقیقه یک بار خونگیری شود.

دربرخی موارد برای بررسی دقیق آزمایش کلسترول خون و به دست آوردن نتیجه دقیق بیمار باید بین ۹ تا ۱۲ پیش از آزمایش ناشتا باشد که البته در تمامی موارد توصیه می‌شود بیمار پیش از مراجعه به آزمایشگاه با پزشک خود مشاوره انجام داده و از شرایط آزمایش آگاه شود. متخصصان علوم آزمایشگاهی هم می‌توانند پیش از انجام آزمایش به بیمار اطلاعات لازم درباره شرایط لازم آزمایش را بدهند.

برای انجام آزمایش هورمون کورتیزول، توصیه می‌شود روز پیش از انجام آزمایش فرد از انجام ورزش خودداری کند، حدود ۳۰ دقیقه پیش از انجام آزمایش دراز بکشد و به مدت یک ساعت قبل از خونگیری از خوردن یا نوشیدن خودداری کند.

کارشناسان توصیه می‌کنند بیماران پیش از انجام آزمایش خون با پزشک خود درباره تمامی دارو‌ها و سابقه بیماری‌های خود گفتگو کنند. گاهی اوقات مصرف یک یا چند دارو می‌تواند بر نتیجه آزمایش اثر بگذارد و سبب گمراهی پزشکان شود. گاهی اوقات برای به دست آمدن نتیجه درست آزمایش لازم است میزان مصرف دارو کم یا زیاد شود که همه این موارد باید زیر نظر متخصص انجام شود.

برخی عادت‌های زندگی یا مواد خوراکی و نوشیدنی که افراد در طول روز استفاده می‌کنند می‌تواند بر نتیجه آزمایش اثر بگذارد. متخصصان توصیه می‌کنند افراد پیش از انجام آزمایش از انجام کار‌های سنگین، پرتنش و استرس زا خودداری کنند؛ به میزان کافی استراحت داشته باشند، به میزان کافی آب بنوشند تا جریان خون آنها روان باشد و متخصص خونگیری به راحتی بتواند رگ مناسب پیدا کند.
 

  

جستجو بر اساس نام آزمایش

سخن بزرگان
بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. امام حسین (ع)
نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع)
بهترين ثروت آن است كه انسان به وسيلة آن آبروي خود را حفظ نمايد.امام حسین(ع)
شكر نعمت های گذشته موجب می شود كه خدای متعال نعمت های تازه ای به انسان لطف كند. امام حسین(ع)
تمام افکار خودرا روی کاری کـه دارید انجام میدهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند. «گراهام بلاز دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید بـه فردا داشته باش. «آلبرت انیشتن»
برای آنکه کاری امکانپذیر گردد دیدگان دیگری لازم اسـت، دیدگانی نو. «یونک»

هر قدر بـه طبیعت نزدیک شوی، زندگانی شایسته تری را پیدا می کنی. «نیما یوشیج»

جملات بزرگان

اگر میخواهید خوشبخت باشید،

زندگی را به یک هدف گره بزنید،

نه به آدم ها و اشیاء…

آلبرت انیشتین